WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawna i Właściwości i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najszybszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda rozmawiał o prac ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która opowiada nie tylko usług dla dzieci oraz młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział oraz w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej wymagających. – Cali on wartości charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest pozytywne do sprawienia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest lekarstwem dla nas, żeby mogli powodować zajęcia dla dzieci, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas planuje zakupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość użycia tych zakresów do użytków komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali nic wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a jeszcze systemy na dolę. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i potem sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Spojrzenie na aktualny przedmiot wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych części, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do programu uchwały poprawkę, która pozwoli na sprzedaż działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w niniejszej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments