entylacja grawitacyjna, a system rekuperacji

Wentylacja grawitacyjna, a system rekuperacji

Polecane i promocje Polecane portale Prasóweczki

Wentylacja grawitacyjna działa na nieco innej zasadzie, niż system rekuperacji. Wykorzystuje ona przede wszystkim zjawisko efektu kominowego. Jej skuteczność prezentuje wysoki poziom, jednakże nie można o niej powiedzieć tego samego, co o rekuperacji. A dlaczego? Otóż wentylacja mechaniczna z rekuperacją posiada również możliwość odzyskiwania ciepła.

Obecnie wentylacja grawitacyjna jest znacznie mniej popularna, ponieważ znacznie większa część inwestorów decyduje się na niezawodną rekuperację. Jak już wcześniej wspomniano, daje ona niesamowite korzyści, które w tym przypadku są kluczowe. System rekuperacji z odzyskiem ciepła odznacza się również tym, że dba o jakość powietrza, które dzięki niemu jest bardzo wysoka.

Warto tutaj zaznaczyć także to, że wentylacja grawitacyjna jest uzależniona od warunków atmosferycznych. Jej działanie nie zawsze jest takie samo, ponieważ niekiedy nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu. Posiada ona niestety wiele niekorzyści, które zniechęcają potencjalnych inwestorów do inwestycję w nią.

Za oraz przeciw wentylacji grawitacyjnej i rekuperacji

Bez wątpienia rekuperacja jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż wentylacja grawitacyjna. Oczywiście oba te systemu nie są idealne, ponieważ posiadają swoje minusy, jednakże nie w każdym przypadku są, aż tak istotne. Jedną z najważniejszych wad wentylacji grawitacyjnej jest to, że powoduje ona niestety dość spore straty energetyczne budynku, a także odpowiada za wywiewanie ciepłego powietrza przez komin. Jeśli, jednak chodzi o jej plusy to należą do nich stosunkowo tania inwestycja oraz cicha praca wentylacji.

Rekuperacja to system, który zapewnia przede wszystkim sprawne i skuteczne działanie, a co najważniejsze wieloletnią użytkowość. Dzięki tej instalacji w domu zawsze będzie znajdowało się powietrze o doskonałej jakości, co w tym przypadku jest niezwykle istotną kwestią. Z całą pewnością największą wadą tego systemu jest wysoki początkowy wkład finansowy. Może się on wahać między kilkanaście, a kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na stronie  https://remont.biz.pl/rekuperacja/ udostępniony jest darmowy alkulator który pozwala oszacować koszty instalacji.

Rekuperacja, jako skuteczna i bezawaryjna wentylacja

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia pełną skuteczność, zwłaszcza w domach energooszczędnych. Jej proces działania jest dość prosty, jednakże warto tutaj skupić się na bezawaryjności. Rekuperator to urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ daje mnóstwo możliwości oraz udogodnień. Obecnie cieszy się ogromną popularnością, ponieważ inwestorzy uwielbiają w nim to, że znakomicie sprawdza się w każdych warunkach.

Wybierając odpowiedni system wentylacji dla swojego domu, warto przede wszystkim postawić na komfort, wygodę i zdrowie. Należy tutaj także zaznaczyć to, że rekuperacja jest ekologicznym urządzeniem, dlatego też nie zagraża domownikom, ani tym bardziej środowisku, o czym warto pamiętać. Zastosowanie rekuperacji jest bardzo szerokie, czego niestety nie można powiedzieć o wentylacji grawitacyjnej, która niestety nie jest tak samo wartościowa.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments