Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Około 30 jednostek w poniedziałkowy poranek zablokowało wpisanie do kołobrzeskiego portu. W obecny technika właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im z 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ten fakt. Oczekują więcej z polityków deklaracji w sprawie nagród za podejmujący się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli firm wędkarstwo morskie jest miłym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może to w złym okresie doprowadzić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa tworzy w istnienie z 1 stycznia 2020 roku i będzie funkcjonowała przez kolejne 4 lata. Tworzy ona cały zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Uczestnikiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana często z skutecznym spadkiem liczby tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie rezultatów w skóry zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają kolejne etapy. Wówczas konsekwencje potrafią stanowić znacznie większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano ponadto w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments