Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie zatem najsilniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest przypaść na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wynika z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym ujawni się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie promować ciekawa forma architektoniczna z maksymalną grupą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, lecz również dojazd do naturalnego światła, co da zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie dodatkowo odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wczesnym kroku zostaną zrealizowane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a i rondo w przeciągu drogi wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i sprawienie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie prac jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z przyczyny na ciężkie warunki gruntowe, w liczby kolejności prowadzone będą wsparcia i zmiany gruntu. Wspólnie z przedsiębiorcą będziemy wykonywać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli stworzyć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz formy i zacząć z prawdziwą budową obecnie na wiosnę. Będzie więc obecnie inny obiekt handlowy w bliskim portfolio, a jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i łatwo, a całość bronienie się kolejnym zapewnieniem naszych umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w pobliżu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments