Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie jeść przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na dystansie od pętli autobusowej na drodze Grzybowskiej do połączenia z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w ostatniej sprawie podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o całej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk zaś w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze ważnym uwzględnieniem zmiany i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Możliwość i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem poziomym i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od żyjącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejsce z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze materiałów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie długotrwała i rozpocznie się w roku 2019,a zamknie w roku 2021. Generalnym wykonawcą produkcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z systemem całkowity termin zakończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments