Transmitowanie pogrzebu – usługa dla osób, które nie mogą uczestniczyć w ceremonii

Transmitowanie pogrzebu – usługa dla osób, które nie mogą uczestniczyć w ceremonii

Prasóweczki Warto przeczytać

Pogrzeb bliskiej osoby to smutna, lecz i niezwykle ważna uroczystość, w której staramy się uczestniczyć. Bywa jednak tak, że odległość lub stan zdrowia nie pozwala pojawić się na danym cmentarzu i wziąć udział w pogrzebie. Dzięki nowoczesnym technologiom, możliwe staje się „obejrzenie” pogrzebu na ekranie komputera, tabletu lub smartfonu. Zakłady pogrzebowe bowiem, wprowadziły usługę transmitowania pogrzebu za pośrednictwem sieci internetowej.

Transmisje pogrzebowe online – czy to możliwe?

W obecnych czasach, prawie każdy dysponuje połączeniem z Internetem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala między innymi utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, którzy znajdują się w innym mieście, państwie lub nawet na innym kontynencie. Z racji położenia, dotarcie na pogrzeb, o którym dowiadujemy się czasem w przeciągu kilku dni, może być problematyczne. Czasem bywa tak, że nasz stan zdrowia także nie pozwala dotrzeć na ceremonię. Tyczy się to nie tylko osób starszych, może to dotyczyć osób niepełnosprawnych ruchowo. Przedsiębiorstwa pogrzebowe, znalazły sposób, na wirtualne uczestnictwo w ceremonii pochówku. Nie jest to może pełne uczestnictwo fizyczne na pogrzebie, ale zawsze jest to uczestnictwo.

Wygodne i proste rozwiązanie

Usługa transmitowania przebiegu ceremonii przez sieć stała się popularna, także przez jeszcze niedawno trwającą pandemię COVID-19, której skutki potrafimy odczuwać, aż do dziś. Wprowadzone ograniczenia, w tym brak możliwość przemieszczania się, a także niestety wysoka umieralność spowodowana wirusem sprawiła, że zakłady pogrzebowe zaczęły nagrywać i udostępniać przebieg pogrzebu osobom po drugiej stronie monitora. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwala uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu członka rodziny lub osoby bliskiej. Widzieć i słyszeć wszystko, a jednocześnie wypełnić obowiązek względem chowanej osoby. Udział w ostatniej drodze naszych bliskich jest nie tylko w naszym kręgu kulturowym szczególnie istotnym przywilejem.

Pogrzeb online posiada wiele zalet

Strumieniowe przesyłanie zapisu obrazu i dźwięku pogrzebu posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to elastyczna forma udziału. Pozwala na uczestnictwo osób, które z różnych powodów, nie mogą stawić się na danym cmentarzu osobiście. Kolejnym plusem pogrzebu online jest jego intuicyjność. Połączenie się wymaga jedynie posiadania odpowiedniego urządzenia, a następnie kliknięcia w otrzymany od osoby odpowiedzialnej za organizację pogrzebu link. Należy zauważyć, że oglądanie transmisji jest bezpieczne. Nagranie jest szyfrowane, a dostęp do niego mają wyłącznie osoby, które otrzymały link. W tym miejscu zauważyć trzeba, że nowoczesna technologia rejestrowania obrazu i dźwięku jest na tyle rozwinięta, że pogrzeb obejrzycie w najwyższej jakości. Jednocześnie, jeszcze zanim ceremonia będzie miała miejsce, organizator powinien się upewnić, czy w wybranym miejscu na cmentarzu, nie pojawiają się problemy z zasięgiem. Wystarczy skonsultować się z zakładem pogrzebowym odpowiedzialnym za wyprawienie uroczystości.

Dostępne dla każdego

Pogrzeby za pośrednictwem internetowej sieci, były jeszcze do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla znanych i zamożnych osób. Obecnie możliwość ta stała się powszechną i dostępną dla każdego. Salony oferujące kompleksowe usługi pogrzebowe i cmentarne, dwoją się i troją, aby ich oferta była aktualna i nadążała za rozwojem możliwości jakie zapewnia Internet. Przede wszystkim ma jednak być możliwie dostosowana do potrzeb Klientów i to potrzebom tym musi sprostać.

Nowoczesna technologia w zakładach pogrzebowych

Warto zainteresować się możliwością pogrzebu online. Z pewnością dalecy krewni lub przyjaciele, którzy chcieliby wziąć udział w pogrzebie, a nie są w stanie dokonać tego fizycznie będą zobowiązani i wdzięczni za otrzymany link do transmisji. W ten sposób grono żałobników może się powiększyć. Streaming pogrzebu zdobywa coraz więcej zwolenników, dlatego też szukając właściwego salonu pogrzebowego warto dowiedzieć się, czy wykonawca planuje taka usługę.

https://www.horus.szczecin.pl/uslugi-pogrzebowe/transmisje-pogrzebowe-online.html 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments