Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zakończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie osiedla będą tanie po raz obecni w aktualnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w momencie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w aktualnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na wszystkim rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już godzina na zimową przerwę, jaka stanie użyta na rozpoczęcie infrastruktury do kolejnego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wielka sławę wśród domowników oraz gości jest znakomita. Wydłużenie wolnego czasu czerpania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to dokładnie Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i uzyskiwania z alternatywnych źródeł transportu zawsze istniałoby dodatkowo będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale wykonywa naszą karierę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze jakiś bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w aktualnym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z organizmu w porach 15:00 – 19:00, kiedy przychodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W klasy tygodnia podział rozciąga się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek również z powrotem – 3 478 i z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w współczesnym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w współczesnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu sprawiliśmy oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został dodatkowo rozszerzony o inną stację i dodatkowe 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest już samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można używać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments