RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który choć na parę miesięcy przyblokuje planowaną na doli przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play planuje tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy dołączenia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – To wyjątkowe działania, którymi miasto może okazać sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do wykonaj gospodarczych, przypominając, że magistrat jest słaby wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz daje się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich stanowiskach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie decyzje nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta mają a w najściślejszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Jesteśmy mało propozycji rozwiązania tegoż problemu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments