Pogotowie elektryczne - naprawa starej instalacji elektrycznej

Pogotowie elektryczne – naprawa starej instalacji elektrycznej

Prasóweczki

Stara instalacja elektryczna nie tylko bywa zawodna, ale również stwarza realne zagrożenia dla mienia, zdrowia, a nawet życia. Szczególnie aluminiowa instalacja w bloku jest niebezpieczna nie tylko dla lokatorów konkretnego lokalu mieszkalnego, ale również wszystkich mieszkańców budynku. Przestarzałe przewody i gniazdka mogą skutkować porażeniem prądem, uszkodzeniem sprzętów lub pożarem. Ponadto stare instalacje nie radzą sobie z obsługą stale rosnącej ilości urządzeń elektrycznych. Najczęściej powodem jest fakt, iż od momentu wzniesienia budynku instalacja elektryczna nie została poddana modernizacji.

Czy to już czas na naprawę starej instalacji?

Na naprawę, lub wymianę starej instalacji elektrycznej najczęściej decydujemy się podczas wykonania generalnego remontu mieszkania. To dobry moment, ponieważ podczas wymiany przewodów elektrycznych naruszona zostaje powierzchnia ścian, a powstałe ubytki z łatwością zakryją nowe okładziny ścienne. Nie zawsze jednak z naprawą starej instalacji należy czekać do remontu. Warto poradzić się w tej kwestii dobrego elektryka ( Wrocław ). Nadmieńmy, że przewody aluminiowe, stosowane najczęściej podczas wznoszenia budynków w czasach PRL, były najtańszą i najłatwiejszą alternatywą w tamtych czasach. Aluminiowe przewody, najczęściej dwużyłowe i o niewielkim przekroju to niezwykle zawodny produkt. Z perspektywy czasu z powodzeniem możemy stwierdzić, że w porównaniu do obecnie używanych przewodów miedzianych, aluminiowe bardziej się grzeją, są kruche i łamliwe, oraz utleniają się, powodując luzy w zaciskach. Gołym okiem oczywiście nie możemy stwierdzić, czy instalacja działa prawidłowo, jednak istnieje kilka alarmujących symptomów, które mogą wskazywać na jej natychmiastową naprawę, lub modernizację. Naprawa instalacji aluminiowej, lub jej modernizacja jest konieczna w sytuacji, kiedy:

  • w mieszkaniu nie mamy prądu, podczas kiedy w mieszkaniu u sąsiadów wszystko jest w porządku;
  • podłączamy nową lodówkę, komputer, lub inne urządzanie elektryczne i wyłączają się bezpieczniki w mieszkaniu;
  • dochodzi do zwarcia w gniazdku elektrycznym (w skrajnych przypadkach z gniazdka może nawet wydobywać się dym, oraz słychać charakterystyczne skwierczenie);
  • instalacja ma ponad 30 lat i nigdy nie była remontowana.

Do kogo zwrócić się o pomoc w sprawie remontu instalacji?

Niektórzy lokatorzy próbują często sami znaleźć przyczynę nieprawidłowego funkcjonowania instalacji elektrycznej. Absolutnie nie należy tego robić, ponieważ lokalizacja zwarcia w instalacji elektrycznej to zadanie dla specjalistów z pogotowia elektrycznego ( Wrocław )posiadających odpowiednią wiedzę, uprawnienia i narzędzia. Przygoda z prądem dla osoby, która nie zna się na rzeczy, może skończyć się porażeniem, a nawet śmiercią. W sytuacji, kiedy instalacja elektryczna szwankuje, pomoże elektryk Wrocław, który szybko i sprawnie zlokalizuje awarię i w sposób fachowy zajmie się jej naprawą. Lokator samodzielnie może wykonać tylko prace, które nie wymagają użycia narzędzi, czyli zawiesić nową lampę, lub wymienić w niej żarówkę. Oczywiście, zanim przejdziemy do tych zadań, należy bezwzględnie odciąć dopływ prądu poprzez wyłączenie bezpiecznika w tablicy rozdzielczej. Wszelkie pozostałe prace pozostawmy wykwalifikowanym specjalistom, którzy bezpiecznie rozwiążą powstałe problemy. Pogotowie Elektryczne Wrocław oprócz tego, że szybko i sprawnie naprawi usterkę, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wykona również przegląd instalacji istniejącej elektrycznej w celu wyeliminowania wszelkich zagrożeń. Najczęściej wystarczy miejscowa naprawa usterki, jednak w sytuacji, kiedy elektryk dokona badania rezystancji poszczególnych obwodów i zdiagnozuje więcej nieprawidłowości, koniecznością może być wymiana lub modernizacja całej instalacji elektrycznej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments