Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Prosta i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na własnym profilu Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten stopień rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak tworzy samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i następnie będzie rozwiązane” – taką reklamę zwróciłem na własnym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był wzmacniany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze centrów dopuszczonych do tego obozu władzy wszystko było zależne z mojej indywidualnej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby teraz potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to znają natomiast nie są mi za złe”.

Do sytuacji odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na punkt jego działania z klubu Prosta i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w punkcie ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sum:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że absolutnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na punkt jego działania z klubu radnych Prosta i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które zrobiło się w maju br., nie brał startu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sprawie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do tyłu sierpnia 2019 (spotkania wykonywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zjednoczone spośród jego przyjściem z klubu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w maju br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego ocenie w punkcie ochrony mojego dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Miasta o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. Jednakże z wycieczki na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały kończyć się z zachowaniem odpowiednich procedur. Wszelkie oferty ze perspektywy Miasta, w współczesnym takie jak ewentualnego zakup publikacji produkowanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z wycieczki na właściwe przepisy przekazać nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z życiem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z życiem na znaczne wskazywania na myśl miasta natomiast jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i uzyskuje w obecny rozwiązanie materiały z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments