Pij kranówkę, ale z filtrem

Pij kranówkę, ale z filtrem

Prasóweczki

Według zapewnień ekspertów z miejskiej sieci wodociągów oraz kanalizacji kranówka, jaka płynie z Polskich kranów, nadaje się do bezpośredniego picia.

Niestety, Polacy nie do końca im wierzą, a obawy nie do końca są przecież bezpodstawne. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnie wydarzenia w Warszawie, gdzie doszło do awarii i ścieki wypływają do Wisły. Oczywiście, że taka woda nie trafia bezpośrednio do kranów, ale w świadomości Polaków pozostaje jednak ogromna doza niedowierzania.

Okazuje się, że kranówkę można pić i to nie tylko w domu, ale też pobierając ją z innych źródeł, w tym poidełek miejskich czy kranów dostępnych w innych przestrzeniach publicznych. Wystarczy tylko, że zawsze towarzyszy nam butelka na wodę z filtrem. To ostatni hit, ale nie wiąże się tylko z sezonowymi trendami „mieszczuchów”. Dodatkowe filtrowanie wody jest po prostu korzystne dla naszego zdrowia.

Czy wiesz, że butelka na wodę, która automatycznie filtruje wodę, nie wiąże się z ponoszeniem dużej inwestycji. Wystarcza za to na rok intensywnego użytkowania, nawet wtedy, gdy napełniamy ją średnio 4 razy każdego dnia. Co więcej, z takiej butelki przefiltrowaną wodę można przelewać do innego naczynia, a właściwości idealnie czystej wody zostają zachowane do 24 godzin. Jeśli nie chcemy zajmować sobie czasu z przelewaniem niewielkich ilości wody, możemy zainwestować też w dzbanek dafi i cieszyć się zdrową wodą każdego dnia w domu. Butelka świetnie sprawdzi się za to w pracy, na spacerze, podczas uprawiania sportu czy też w podróży.

Jakie właściwości ma kranówka poddana dodatkowej filtracji?

Przede wszystkim mamy pewność, że woda czerpana bez względu na źródło, jest czysta, pozbawiona bakterii i innych toksycznych związków. Filtr zawarty w butelce sprawia także, że woda staje się zjonizowana, a więc lepiej wchłania się do komórek naszego organizmu, przez co jesteśmy po prostu lepiej nawodnieni. Filtr niweluje także nie zawsze przyjemny przecież zapach wody i sprawia, że jest ona krystalicznie przeźroczysta. W filtrach, jakie zawarte zostają w butelkach (te najlepsze wykonane są z bezpiecznych materiałów, które nie wchodzą w żadną reakcję z wodą) stosuje się między innymi węgiel aktywny, turmaliny czy kryształ górski.

Uwagę warto też zwrócić na fakt, że pijąc przefiltrowaną wodę z kranu, ograniczamy nabywanie wody butelkowanej. To z kolei ma wpływ ma niekorzystanie z plastiku, co ma zbawienne znaczenie w aspekcie ekologicznym i ochrony naszej planety.

Artykuł powstał w oparciu o materiały merytoryczne dostępne na stronie: MocSokow.pl – butelka na wodę z filtrem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments