Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych polach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak podkreślali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały tworzył na planie jedynie pozyskanie dodatkowych materiałów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w strefie uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i nowości w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchnie Oraz zajmuje się po prostu nie opłacać, a tym jednym zostanie ograniczony.

Gdy się zmienią a ceny za postój w znaczeniach parkingowych? W strefie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w powierzchni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie wydane na strefę A a B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Mieszkańcy są jednak płacić taniej niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zamierza podać im miesięczny abonament we wszelkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wybrany z niewielu poprawkami; przede każdym wprowadzi w utrzymanie z dniem 1 kwietnia kolejnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego planuje żyć płatna w sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata zapłacić w porządku 7 dni, nie jak tworzył projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments