MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasóweczki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa jedna w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach oraz w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z usługą do Kołobrzegu i okolic. Od lat kierowane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest jednak likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w niniejszym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłonie Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie stać na pokrycie wydatków związanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim używane jest zarówno poza sezonem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w regionie bazę śmigłowca ratunkowego. Pomoc w ostatniej propozycji zapowiedzieli posłowie z kraju.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments