Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Lilia niezmiennie zachwyca kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, przyjaciółki, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu oznaczającego zazdrość. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, iż jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments