Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat fascynuje białogłowe swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed kupieniem wiązanki trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoje znaczenie. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu wyrażającego zazdrość. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem właściwym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, że jest nieco za młoda dla obdarowującego, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments