Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat zachwyca dziewczęta swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc idealnym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, przyjaciółki, jak i ukochanej. Jednak przed wręczeniem bukietu warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta może, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments