KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na pełnych granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na obecny termin kontrolę graniczną wprowadzono ponadto w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie jedynie w powołanych do tego pomieszczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie dodatkowe tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni a na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie zakładana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dobrze do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w kontraktu z działaniem wielkiego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie działać zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe natomiast we obcowaniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co zatem określa w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby zajmujące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polu RP; cudzoziemcy posiadający uprawnienie do produkcji na polu RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do czynienia pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający prawo na pozycję, zezwolenie na pozycję sezonową, oświadczenie o daniu pisania czynności gościowi na polu RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić gościowi na przyjazd na polu RP, w systemie znanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments