Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Aktulności Informcje Kołobrzeg z Kołobrzegu

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby ciosem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że opłata uzdrowiskowa powinna zostać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta stanowi w mieszkanie uzyskać około 30 milionów złotych. Jak myślała A. Mieczkowska, to końcu samo ile ma subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i własna miałyby zostać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta trafiałaby do Ważnego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie następowałby podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że dotychczasowa opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dawane byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tegoż nie wiadomo.

Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła i chęć rozmów z parlamentarzystami naszego regionu wszystkich opcji. Dlaczego wartość jest rzeczywiście istotna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe montowany jest szereg obostrzeń. W samym Kołobrzegu, strefa Oraz więc jakaś czwarta powierzchni miasta, na jakiej nie można znaleźć żadnego przemysłu. To i obostrzenia dotyczące miejsca oraz młodszy przychód z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować wszystkie te obrazy. Jeśli pieniądze z centralnego funduszu zostaną określone na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu także nowych polskich uzdrowisk. Na razie to zaledwie projekt. Jaki będzie dalszy los tego przedmiotu tzw. Białej Księgi, będziemy tłumaczyć na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments