Profile dylatacyjne DEFLEX®

Profile dylatacyjne DEFLEX®

Od ponad 50 lat są systemowymi rozwiązaniami do wykańczania dylatacji we wszystkich obszarach robót budowlanych. Profile dylatacyjne przeznaczone są przede wszystkim do zabezpieczania i maskowania szczelin dylatacyjnych. Dylatacje konstrukcyjne wymagają zastosowania profili systemowych zapewniających funkcjonalność, przenoszenie obciążeń, szczelność i estetyczne wykończenie dylatacji.

Continue Reading
Krzesła Paged - Polskie krzesła z tradycjami.

Krzesła Paged – Polskie krzesła z tradycjami.

Firma Paged nieprzerwanie od 140 lat produkuje meble, w tym krzesła, w których wykorzystywane są najlepsze, naturalne materiały przy poszanowaniu środowiska. Wszystkie wykonywane są ręcznie, co czyni każdy egzemplarz wyjątkowym i niepowtarzalnym. Wizytówką firmy Paged jest nieprzerwana tradycja, dzięki której meble produkowane w obecnych czasach są zbliżone do tych, które były tworzone lata temu.

Continue Reading
Podkład malarski - na jakie kryteria zwrócić uwagę?

Podkład malarski – na jakie kryteria zwrócić uwagę?

Podkład malarski to produkt, bez którego malowanie modelu może okazać się prawdziwą katorgą. Jak spośród wielu dostępnych na rynku opcji wybrać tą najlepszą? Jaki podkład będzie pasował do twojego modelu? Oto cztery kryteria, które powinieneś wziąć pod uwagę, szukając „podkładu idealnego”.

Continue Reading
Pompy do beczek. Na jakie parametry zwracać uwagę?

Pompy do beczek. Na jakie parametry zwracać uwagę?

Pompy beczkowe to szeroka gama urządzeń, które odznaczają się różnymi parametrami technicznymi. Dzięki temu mogą być stosowane do transportu mediów o różnych właściwościach fizycznych i chemicznych. Na jakie parametry należy zatem zwrócić uwagę przy wyborze pompy beczkowej, aby nadawała się ona do planowanego zastosowania? Jak w ogóle wygląda budowa pompy beczkowej? I dlaczego jest ona […]

Continue Reading
Internet mobilny- jak go wybrać?

Internet mobilny- jak go wybrać?

Internet mobilny jest najlepszą alternatywą dla łącza stacjonarnego. Operatorzy mają w swoich ofertach wiele propozycji różniących się od siebie: limitami, szybkością transferu, proponowanymi modemami, jak i usługami dodatkowymi. Przed podjęciem decyzji warto wrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, aby usługa Internetu mobilnego była idealnie dopasowana do naszych potrzeb.

Continue Reading
Które pióro kulkowe Parker wybrać?

Które pióro kulkowe Parker wybrać?

Pióro wieczne kojarzy nam się z luksusem, elegancją i klasą. Czy istnieje alternatywa dla tych, którzy lubią wygodę pisania długopisem, a jednak zależy im na czymś bardziej spektakularnym? Co powinni wybrać – pióro wieczne czy długopis? Rozwiązaniem tej zagwozdki jest zupełnie inny gadżet, a mianowicie pióro kulkowe, które stanowi połącznie jednego i drugiego z wcześniej […]

Continue Reading
Nóż z ostrzem łamanym – jak wybrać?

Nóż z ostrzem łamanym – jak wybrać?

Nożyki z ostrzem łamanym, czy inaczej nazywane nożyki segmentowe to często bagatelizowane narzędzia, które jak się może okazać, są bardzo przydatnymi i wszechstronnymi elementami, pomocnymi w wielu pracach budowlanych czy warsztatowych. Warto jednak kupować narzędzia wysokiej jakości, ponieważ tańsze zamienniki mogą nie radzić sobie nawet z podstawową funkcją, jaką jest cięcie.

Continue Reading
entylacja grawitacyjna, a system rekuperacji

Wentylacja grawitacyjna, a system rekuperacji

Wentylacja grawitacyjna działa na nieco innej zasadzie, niż system rekuperacji. Wykorzystuje ona przede wszystkim zjawisko efektu kominowego. Jej skuteczność prezentuje wysoki poziom, jednakże nie można o niej powiedzieć tego samego, co o rekuperacji. A dlaczego? Otóż wentylacja mechaniczna z rekuperacją posiada również możliwość odzyskiwania ciepła.

Continue Reading