Jaka witryna przyprowadzi do nas klienta

Jaka witryna przyprowadzi do nas klienta

Prasóweczki

Stron internetowych istnieją w sieci miliony o ile nie miliardy i ciągle powstają nowe. Tworzenie stron internetowych wymaga nie tylko wiedzy, ale także odpowiednich umiejętności i predyspozycji, gdyż nie wystarczy nauczyć się jedynie teorii programowania strony, pisania kodu strony, ale należy posiadać wizję przestrzenną i graficzną, wyczucie gustu i smaku estetyki portalu, jaki tworzymy.

Walory atrakcyjnej strony internetowej

Najczęściej szatą graficzną serwisu www zajmuje się grafik poprzez dopasowania barw, stylizację ikon i zdjęć, a także wszelkich animacji, rozmieszczenia treści i wielu innych drobiazgów bez których strona www nie byłaby taka, jaką chcielibyśmy by była. Tworząc serwisy www należy nierzadko wykazać się kreatywnością i otwartością na nowoczesne rozwiązania, radykalne, często kontrowersyjne opcje, a także być przygotowanym na każdą tematykę stron www, nawet nie znając się na treściach zamieszczanych w serwisie internetowym klienta. Profesjonalne wykonanie strony to zazwyczaj usługa oferowana kompleksowo w ramach obsługi informatycznej lub marketingowej przez agencję reklamową lub wyspecjalizowaną firmę w tym zakresie usług.

Funkcje dobrej strony internetowej

Strona www to przede wszystkim jej treść ubrana w przystępną prostą i funkcjonalną szatę graficzną, wzbogacone o atrakcyjne funkcje dla użytkownika. Tworzenie stron www nie łatwy kawałek chleba, gdyż stworzenie logicznego serwisu wymaga zaznajomienia się z branżą klienta, treściami jakie mają się znaleźć na stronie oraz klientami danej firmy zlecającej, to podstawa od której należy rozpocząć projektowanie. Wszelkie inne zagadnienia to już kwestie techniczne, które również mają wpływ na efekt końcowy, mimo wszystko techniczne rozwiązania uzależnione są od wymagań i potrzeb klienta.

Koncepcja i wykonanie strony internetowej

Czasami wygodniej dla twórcy strony jest, kiedy klient posiada określoną wizję serwisu, to co chce w nim umieścić i posiada pewne materiały, czy wzorzec na czym można się oprzeć podczas pracy. Jednakże bywa i tak iż znacznie lepszym rozwiązaniem jest całkowita obojętność i niewiedza klienta, pełne zaufanie co do koncepcji i jej realizacji pod względem budowy serwisu www dla firmy klienta. Efekt końcowy w postaci działającego serwisu warto przed ostatecznym uruchomieniem przetestować w różnych warunkach sprzętowych i zróżnicowanym środowisku programowym.

https://hadalawojciech.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments