Jak właściwie dobrać pompę ciepła ?

Jak właściwie dobrać pompę ciepła ?

Prasówki

Nowoczesne systemy grzewcze już na stałe zagościły w polskich domach. Coraz więcej osób docenia źródła odnawialne, które są potrzebne do zasilania m.in. pomp ciepła. Najwięcej korzyści osiągnie się jednak wtedy, jeżeli takie urządzenie zostanie właściwe dostosowane do potrzeb mieszkańców domu, a także do warunków panujących na danym terenie. Jak zrobić to dobrze?

Jak właściwie dobrać pompę ciepła ?

Zakup pompy ciepła to bardzo ważny krok, który wiąże się z koniecznością podjęcia wielu istotnych decyzji. Trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie: jakiej pompy ciepła potrzebujemy.

Nie należy jednak szukać wskazówek samodzielnie. Lepiej skorzystać z oferty profesjonalnego specjalisty, który będzie w stanie doradzić, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu.

Specjalista dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, co pozwoli mu na skuteczne wykonanie usługi.

Pytania, na które musisz odpowiedzieć dobierając pompę ciepła

Pompę ciepła można dobrać właściwie jedynie wtedy, jeżeli fachowiec pozna odpowiedzi na poniższe kwestie:

  • Do czego pompa ciepła ma być wykorzystywana – do ogrzewania domu, czy tylko do podgrzewania ciepłej wody użytkowej? A może, do jednego i drugiego?
  • Pompa ciepła jako wentylacja mechaniczna – pompa ciepła może również zatroszczyć się o jakość powietrza znajdującego się w naszym domu.
  • Możliwości chłodzenia przez pompę ciepła – warto wiedzieć, że pompa ciepła może nie tylko ogrzewać dom, ale także go chłodzić. Można ten system wykorzystać zamiast klimatyzacji.
  • Ogrzewanie basenu – jeżeli masz w swoim domu basen, pomyśl o tym, czy nie wykorzystać pompy ciepła także do podgrzania znajdującej się w nim wody.
  • Sposób sterowania pompą ciepła – zależy Wam na wysokim komforcie zarządzania pompą ciepła? Mobilne rozwiązania będą najlepsze.

Jeżeli wszystkie powyższe kwestie zostaną dokładnie przemyślane, nie ma takiej możliwości, aby pompa ciepła została dobrana w niewłaściwy sposób. Fachowiec będzie w stanie wybrać dla swojego klienta rozwiązanie w pełni kompatybilne z jego potrzebami. A to sprawi, że inwestycja w pompę ciepła będzie opłacalna, i jak najbardziej korzystna.

Zobacz jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony dobór pompy ciepła na stronie https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/

5 2 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Posiadam u siebie taką pompę ciepła, jestem mega zadowolony z niskiego kosztu ogrzewania domu

Zuzia
Zuzia
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Jaki model pompy ciepła polecacie