Jak Polacy zapatrują się na perspektywy innowacyjnych przedsięwzięć rodzimych naukowców i przedsiębiorców? Ciekawych wyników dostarcza raport zatytułowany „Innowacja z Polski”, przeprowadzony na grupie 1080 respondentów. Jak wynika z opracowania On Board PR, stworzonego wspólnie z PBS DGA w marcu 2009 roku, 42% Polaków jest przekonana, że przełomowe odkrycie z dziedziny informatyki, medycyny lub farmacji osiągnięty przez rodzimych specjalistów zyska światowy rozgłos i uznanie. 25% Polaków wierzy w globalny sukces polskich firm IT i internetowych Wrodzony sceptycyzm Polaków do osiągnięć polskich naukowców nie tworzy sprzyjającego środowiska do rozwijania przedsiębiorczości i innowacji w narodzie. Wbrew temu, co możnaby sądzić, dość uprzedzoną grupą do tego, że polski produkt lub usługa odniesie spektakularny sukces na globalnym rynku wykazują osoby młode w przedziale wiekowym 15-17 lat. Ze zdecydowanie większym optymizmem w przyszłość patrzą nieco starsi i bardziej doświadczeni życiowo obywatele Polski w wieku od 18 do 39 lat. W tej grupie aż 58% osób przyznało, że wierzy w nasz sukces na arenie międzynarodowej. Które dziedziny, zdaniem większości Polaków, mają szansę odnieść globalny sukces? Rodacy najwięcej szans w wynalezieniu innowacyjnego rozwiązania lub produktu upatrują w branżach takich jak medycyna i farmacja. W badaniu wskazało na nią 27% respondentów. Na drugim miejscu uplasowała się informatyka z wynikiem 25%. Bardziej optymistyczne podejście Polaków do osiągnięć rodzimej nauki pozwoli stworzyć pozytywny klimat do dalszych badań i opracowań, sprzyjających powstaniu innowacyjnych rozwiązań na światowym poziomie.

Jak Polacy zapatrują się na perspektywy innowacyjnych przedsięwzięć rodzimych naukowców i przedsiębiorców?

Prasóweczki

Jak Polacy zapatrują się na perspektywy innowacyjnych przedsięwzięć rodzimych naukowców i przedsiębiorców?

Ciekawych wyników dostarcza raport zatytułowany „Innowacja z Polski”, przeprowadzony na grupie 1080 respondentów.

Jak wynika z opracowania On Board PR, stworzonego wspólnie z PBS DGA w marcu 2009 roku, 42% Polaków jest przekonana, że przełomowe odkrycie z dziedziny informatyki, medycyny lub farmacji osiągnięty przez rodzimych specjalistów zyska światowy rozgłos i uznanie.

25% Polaków wierzy w globalny sukces polskich firm IT i internetowych

Wrodzony sceptycyzm Polaków do osiągnięć polskich naukowców nie tworzy sprzyjającego środowiska do rozwijania przedsiębiorczości i innowacji w narodzie. Wbrew temu, co możnaby sądzić, dość uprzedzoną grupą do tego, że polski produkt lub usługa odniesie spektakularny sukces na globalnym rynku wykazują osoby młode w przedziale wiekowym 15-17 lat. Ze zdecydowanie większym optymizmem w przyszłość patrzą nieco starsi i bardziej doświadczeni życiowo obywatele Polski w wieku od 18 do 39 lat. W tej grupie aż 58% osób przyznało, że wierzy w nasz sukces na arenie międzynarodowej.

Które dziedziny, zdaniem większości Polaków, mają szansę odnieść globalny sukces?

Rodacy najwięcej szans w wynalezieniu innowacyjnego rozwiązania lub produktu upatrują w branżach takich jak medycyna i farmacja. W badaniu wskazało na nią 27% respondentów. Na drugim miejscu uplasowała się informatyka z wynikiem 25%. Bardziej optymistyczne podejście Polaków do osiągnięć rodzimej nauki pozwoli stworzyć pozytywny klimat do dalszych badań i opracowań, sprzyjających powstaniu innowacyjnych rozwiązań na światowym poziomie.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments