Internet mobilny- jak go wybrać?

Internet mobilny- jak go wybrać?

Polecane i promocje

Internet mobilny jest najlepszą alternatywą dla łącza stacjonarnego. Operatorzy mają w swoich ofertach wiele propozycji różniących się od siebie: limitami, szybkością transferu, proponowanymi modemami, jak i usługami dodatkowymi. Przed podjęciem decyzji warto wrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, aby usługa Internetu mobilnego była idealnie dopasowana do naszych potrzeb.

Wielkość pakietu

Wielkość pakietu zależy od sposobu korzystania z Internetu. Jeśli służy on przede wszystkim do sprawdzania poczty lub pogody tudzież czytania najnowszych wiadomości ze świata, wówczas tani Internet mobilny oferujący 5 GB będzie wystarczającym wyborem. Jeżeli jednak Internet ma być używany także do prowadzenia wideo rozmów, słuchania muzyki i oglądania filmów, wtedy lepszą opcją będzie pakiet Internetu mobilnego 10 GB. Dla osób ściągających duże pliki (np. gry zajmujące często nawet powyżej 10 GB) najlepszą propozycją będzie pakiet 100 GB w dzień i kolejne 200 GB do zużycia w ciągu nocy.

Szybkość łącza

Kolejną ważną kwestią jest szybkość łącza. Popularna stała się zwłaszcza nowa na rynku technologia Internetu mobilnego, czyli LTE. Dzięki niej można pobierać dane nawet z prędkością do 100 Mbit/s. Często jednak zakup pakietu z taką szybkością łącza wiąże się z koniecznością zakupu usługi z wyższym limitem transferu, co oczywiście skutkuje wyższą ceną. Warto jednak zastanowić się, jaka szybkość łącza będzie nam faktycznie potrzebna. Aktualnie standardem jest technologia HSPA+, dzięki której mona pobierać dane do 21,6 Mbit/s albo 42 Mbit/s. Taka szybkość łącza jest w zupełności wystarczająca dla przeciętnego użytkownika Internetu.

Zasięg sieci

Operatorzy komórkowi objęli swoim zasięgiem teoretycznie całą Polskę. Niestety często zdarza się, że na niektórych obszarach kraju będą występowały problemy z zasięgiem. Odbija się to oczywiście na prędkości Internetu. Przed wyborem danej usługi należy sprawdzić zasięg Internetu mobilnego.

Rodzaj umowy

Innym aspektem, któremu należy się przyjrzeć, jest rodzaj podpisywanej umowy. Operatorzy proponują swoim klientom zazwyczaj pakiety roczne albo dwuletnie. Mniejsze sieci komórkowe oferują natomiast wygodne oferty bezterminowe. Jest to komfortowe rozwiązanie, gdyż pozwala na pełną niezależność. Z umowy można zrezygnować w każdym momencie, pamiętając jedynie o miesięcznym okresie wypowiedzenia. Są to przeważnie oferty z samą karta SIM.

Cena Internetu mobilnego

Dla wielu osób jest to najważniejszy czynnik brany pod uwagę w trakcie wyboru Internetu mobilnego. Oferty na rynku są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o koszty pakietów. Często można spotkać oferty już za ok. 20-30 złotych miesięcznie. Warto jednak wybrać trochę droższą propozycję, aby móc cieszyć się z lepszego zasięgu czy też większego transferu. Trzeba też pamiętać, że operatorzy do pierwszego rachunku zazwyczaj doliczają jednorazową opłatę aktywacyjną.

Pakiet z urządzeniem czy jednak z samą kartą SIM?

Do wyboru mamy oferty z urządzeniami (modemy, routery LTE) czy też pakiety z samą kartą sim. Decydując się na usługę wraz ze sprzętem, oszczędzamy swój czas, gdyż i tak inwestycja w takie urządzenie jest niezbędna. Operatorzy proponują często pakiety Internetu mobilnego wraz z laptopami czy tabletami, a czasem nawet sprzętem gamingowym. Więcej informacji można znaleźć na https://fastinternet.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments