HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY PRZYJDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie pisze na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo prawdopodobnie stanowić ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na trasie Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych wyposażonych w 150 miejsc będących, z perspektywą zakupu nie wysoce niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia bieżące lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest drinku z ważnych regionów, który wystąpił na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i wyposażonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość toczenia się po liniach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w całej grupy były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments