Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Jeszcze w ostatnim roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają zostać przeniesieni na trasę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi głównie z ogromnym kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska stoi się jeszcze dużo oryginalny. Prace uznają się rozpocząć jeszcze w ostatnim roku. Oprócz nowej drodze, na placu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także inne pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Świadczy to, że inne targowisko byłoby zdolne na wiosnę przyszłego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy uważają być przeniesieni na ul. Okopową. Nie zobaczył się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, należący do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w ostatniej sprawie.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments