Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to podstawowe założenia rewitalizacji przestrzeni otwartych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej kwestii podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie celów w mebel i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a dodatkowo oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura służyć będzie ograniczonej społeczności do form zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej udaną formę spędzania czasu wolnego, np. na ostatnim powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze czerpią z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, finansowej i społecznej ubogich grup i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Środki na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych znaczeń w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wtedy to układ nowości w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł wygrać spośród dopłat UE ze powodu na wykorzystanie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments