Depilacja laserowa - dla kogo?

Depilacja laserowa – dla kogo?

Prasóweczki

Depilacja laserowa staje się pomału coraz popularniejszą metodą usuwania owłosienia. Ta metoda skierowana jest głównie do osób u których występują podrażnienia po tradycyjnych metodach golenia. Już po kilku tego typu zabiegach można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na naszym ciele przez długi czas.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa zalecana jest dla osób u których pojawiają się często wrastające włosy, występują charakterystyczne krostki (zapalenie mieszków włosowych), czy blizny. Zabieg depilacji laserowej nie narusza wierzchniej warstwy naskórka, w związku z tym nie musimy się obawiać powikłań wynikających z mechanicznego uszkodzenia skóry.

Istnieje jednak grupa osób dla których tego typu zabieg nie jest wskazany. Po pierwsze unikać go powinny osoby z mocną opalenizną, kobiety będące w ciąży czy osoby po przejściu choroby nowotworowej.

Do samego zabiegu należy się również przygotować. Mniej więcej miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać klasycznej depilacji, zrezygnować z odwiedzania solarium, czy zaprzestać picia ziół takich jak nagietek czy dziurawiec.

Jak wygląda zabieg?

Jak w wypadku każdego zabiegu i w tym wypadku pacjent poproszony będzie o wypełnienie ankiety, zawierającej ogólne pytanie dotyczące aktualnego stanu zdrowia, przebytych dotychczas chorób czy leków jakie obecnie zażywa.

Po wypełnieniu dokumentu, pacjent poddany zostaje krótkiemu testowi polegającemu na przeprowadzeniu próby wiązką laserową na skórę, tak by sprawdzić reakcję organizmu na podrażnienia podobnego rodzaju. Jeżeli organizm pacjenta nie wykaże niepokojących reakcji, wówczas można przystąpić do zabiegu.

Światło lasera zostaje skierowane w kierunku mieszków włosowych, które poprzez zawartą w nich melatoninę wchłaniają jego promienie. Powoduje to zniszczenie włoska, a z nim cały meszek włosowy ulega zniszczeniu. Po całym zabiegu na skórę nałożone zostają preparaty łagodzące podrażnienia. Cały zabieg będzie musiał być powtórzony, gdyż część włosów nadal znajdować się będzie pod powierzchnią skóry. Najczęściej tego typu zabiegi powtarza się co miesiąc przez najbliższe sześć miesięcy.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej, może się pojawić obrzęk oraz podrażnienia około mieszkowe. Tego typu podrażnienia na ogół znikają po kilku następnych godzinach po zabiegu, w niektórych przypadkach trwa to jedna kilka dni.

Istnieje kilka zaleceń dotyczących tego czego należy unikać po samym zabiegu. Rozsądnie jest zrezygnować z gorących kąpieli, używania sauny czy kąpieli w basenie. Unikać również należy zabiegów kosmetycznych takich jak peeling czy złuszczanie naskórka, po to by przyśpieszyć i dodatkowo nie podrażniać skóry po zabiegu. Ponadto powinien nas obowiązywać całkowity zakaz opalania i korzystania z solariów.

Cena i ilość zabiegów zależy od wielu czynników. Po pierwsze pod uwagę należy wziąć predyspozycję genetyczne, miasto czy salon w którym zabieg zostanie przeprowadzony.

Starajmy się wybierać takie salony, które dysponują już doświadczeniem w tego typu zabiegach, a także cieszą się dobrą opinią wśród klientów.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments