Dentysta dziecięcy – kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę?

Dentysta dziecięcy – kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę?

Polecane i promocje Polecane portale Prasóweczki

Wizyta u stomatologa nie zawsze należy do najprzyjemniejszych. Dlatego istotne jest odwiedzanie gabinetu regularnie, aby w porę wykryć niepokojące zmiany w jamie ustnej.

Wizyta u stomatologa nie zawsze należy do najprzyjemniejszych. Dlatego istotne jest odwiedzanie gabinetu regularnie, aby w porę wykryć niepokojące zmiany w jamie ustnej. Rodzice powinno odpowiednio wcześnie zadbać o udanie się ze swoim dzieckiem na wizytę do stomatologa. Doświadczony dentysta dziecięcy doskonale poradzi sobie z maluchem i sprawi, że późniejsze wizyty przebiegać będą w przyjaznej atmosferze.

Dentysta dziecięcy – kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

Zaleca się odbyć pierwszą wizytę w gabinecie dentystycznym w momencie, gdy u dziecka zaczną pojawiać się pierwsze zęby – zwane potocznie „mleczakami”. Zazwyczaj jest to wiek około 6 miesięcy. Nie zawsze jednak rodzice wiedzą, że już wówczas należy odbyć wizytę. W wieku 3 lat dziecko posiada w jamie ustnej już wszystkie zęby mleczne, jeżeli zatem wizyta kontrola zaniedbana została wcześniej, moment ten jest ostatnim dzwonkiem. Wielu rodziców uważa, iż do stomatologa udać powinno się jedynie wówczas, gdy u dziecka pojawi się problem w jamie ustnej. Jest to jednak błędne rozumowanie, ponieważ dentysta dziecięcy Kraków powinien być w życiu dziecka obecny już na bardzo wczesnym etapie. Regularne wizyty kontrolne pozwolą na przyzwyczajenie się do stomatologa i zrozumienie, iż siedzenie na fotelu nie wiąże się wyłącznie z nieprzyjemnymi odczuciami. Spokojna i przyjazna atmosfera sprawi, iż dziecko zrozumie, że nie powinno się obawiać dentysty.

Prawidłowa higiena jamy ustnej

Odpowiednia higiena jamy ustnej umożliwi utrzymanie zdrowych i mocnych zębów jak najdłużej. Pomimo iż „mleczaki” to uzębienie chwilowe, dziecko powinno dbać o nie równie sumiennie, jak w przypadku zębów stałych. Dentysta Kraków powinien zatem poinstruować dziecko odnośnie właściwego dbania o uzębienie. Prawidłowe mycie zębów trwa zazwyczaj około 3 minuty, podczas których myte są poszczególne obszary uzębienia. Zadaniem szczoteczki jest usunięcie resztek pokarmowych oraz innego typu osadów z zębów i przestrzeni międzyzębowych. Szczotkowanie powinno się odbywać co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Warto jednak nauczyć dziecko mycia zębów po każdym posiłku.

Endodoncja Kraków opiera się na leczeniu zębów w odniesieniu do usunięcia miazgi. Najczęściej leczenie to związane jest z zapaleniem nieodwracalnym miazgi zainfekowanej, z wysiękiem ropnym, z ogniskami martwicy, miazgą, która uległa całkowitemu obumarciu lub zgorzelinowemu rozpadowi. Kanałowego leczenia uniknąć możemy wyłącznie wówczas, gdy regularnie odwiedzać będziemy gabinet stomatologiczny.a

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments