„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„KOLEJ NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w tej sprawie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najszybsze dni i zabezpieczeniu ludzi w myśli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła także o szukaniu dobrych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które z poniedziałku nie będą należeć do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Dlatego też chcemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władz w niniejszych polach, w których potrafią łączyć się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmów pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak podejść do migracji postaci z drugich państw, szczególnie tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w pewnym kontakcie z częścią turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wyjściu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie właśnie o to, bądź jego nieobecność nie wpłynie na obniżenie działań sztabu, lecz jeszcze o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i złożenia nadejdzie czas, i pozwólcie mi państwo obecnie na nowe reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments