Cenne masaże gorącymi kamieniami

Cenne masaże gorącymi kamieniami

Prasóweczki

Masaże doskonale pomagają w regeneracji sił oraz powrocie do zdrowia. Doskonałe zdrowie jest zawsze w cenie, a Polacy o tym wiedzą i coraz częściej poddają się takim masażom. Masaż gorącymi kamieniami to masaż szczególny. Masaż taki działa fizjoterapeutycznie. Sprawia, że uszkodzone narządy są zregenerowane, a zdolność wysiłkowa organizmu jest coraz lepsza. Taki masaż przeprowadza się układając kamienie w okolicach czakr, czyli ośrodków energii.Dzięki temu energia lepiej przepływa w masowanym ciele.

Co daje masaż rozgrzanymi kamieniami?

Masaż gorącymi bazaltowymi kamieniami (mogą być też kamienie z białego marmuru) świetnie wpływa na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy. Kamienie rozgrzewa się do temperatury 42-50 stopni Celsjusza. Następnie zamacza się je w oliwie. Temperaturę kamieni dostosowuje się do odczuć klienta. Masaż kamieniami to doskonała sprawa dla każdego, kto czuje się spięty i zmęczony, brakuje mu energii.

Dzięki niemu:

* poprawia się elastyczność skóry;

* mięśnie zyskują większą zdolność do wysiłku;

* lepiej działa układ krążenia;

* masaż redukuje cellulit;

* obrzęki są mniejsze;

* łagodzone są skutki stresu, masowana osoba znajduje się w stanie pewnego relaksu;

* odczuwany jest relaks i odprężenie;

* organizm oczyszcza się z toksyn oraz zanieczyszczeń;

* krew oraz limfa krążą coraz szybciej.

Skutków jest wiele, a każdy człowiek czuje się coraz lepiej po takim masażu. Oczywiście jedna sesja nic nie da, koniecznie trzeba skorzystać z dziesięciu co najmniej takich masaży. Dopiero seria masaży ma znaczenie. Znika stres, pojawia się relaks.

Dla kogo jest taki masaż?

Masaż gorącymi kamieniami jest doskonały dla osób otyłych, nerwowych, w stanach po urazach, cierpiących na choroby reumatyczne, zaparcia, stany po udarach mózgu, rekonwalescencję po chorobach. To najlepsza procedura dla każdego człowieka, który dba o zdrowie i pragnie przynieść sobie ulgę.

Masażu nie mogą wykonywać

Jeśli masz gorączkę, cierpisz na choroby zaraźliwe, czyli zakaźne, masz chorobę nowotworową, masz zakrzepy żył, jesteś w ciąży to taki masaż na pewno nie jest dla Ciebie.

Podsumowując, masaż kamieniami odpręża, daje relaks i sprawia dużą przyjemność. Ludzie chętnie się takiemu masażowi poddają, czując podczas niego dopływ energii i chęć do działania. Warto zatem wybrać taki masaż jako doskonałą regenerację, która nie występuje po innych masażach. Oczywiście masaż powinien wykonać profesjonalny masażysta, specjalizujący się w takich masażach. Żaden amator dobrze nie przeprowadzi takiego zabiegu, a może tylko zaszkodzić. Zabiegi łączą termoterapię, czakroterapię, refleksoterapię. Są idealne na czas jesienno-zimowy, ponieważ wówczas organizm jest najbardziej osłabiony i potrzebuje rozgrzania oraz doskonałych zabiegów dających regenerację i siłę. Masaż gorącymi kamieniami to nie jest nowinka w fizjoterapii, był on znany już w czasach starożytności. Warto naśladować naszych przodków i wspierać zdrowie doskonałymi zabiegami. Masaż gorącymi kamieniami na pewno taki jest.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy z Hotelem Odyssey – pięciogwiazdkowym hotelem położonym w województwie Świętokrzyskim, obok Kielc

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments