Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Cena ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

Prasóweczki

Kurs ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było tak niskiej ceny za baryłkę. Faktem stał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i ogromną różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nie w akcji nie była naprawdę trudna miesiąc po miesiącu. Czym zatem stanowi dane? Spadkiem popytu, który wychodzi z epidemii koronawirusa, a jeszcze kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim a trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I chociaż ostatecznie kraje OPEC w przeciwni producenci ropy naftowej porozumiały się w kwestii redukcji wydobycia surowca, zatem nie poprawiło to międzynarodowej rzeczy na wszystkich rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

 

W skutku na zbytu jesteśmy potężną nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie mówi się oraz o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe od ceny na zbytu kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia znaczone są daleko od tych, które wychodzą się szybciej. Powstaje i kłopot z magazynowaniem surowca, jaki nie jest stosowany. Na indywidualnych tankowcach aktualnie zbiera się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta forma jest pomocną możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego środka z przyszłym miesiącu. Oczywiście w tym wypadku trzeba zajmować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale te możliwość zorganizowania transportu surowca. Jednak wtedy nie jedyna możliwość, aby zacząć pracować na kryzysach i wzrostach wartości ropy!

Ta sytuacja zachęca do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne ceny są znacznie niskie, a z czasem bardzo wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo spadać z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo otwierana także tymże samym cena ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł sile i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka świetnych sposobów, by handlować ropą, w tym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na skalę. Można też inwestować w imprezy naftowe, w ETF-y bądź jeszcze w ropę naftową MLP. Optymalnym podejściem jest posiadanie z sieci internetowej Oil Profit, która umożliwia handlowanie z użytkownikami z wszelkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z uwagą Oil Profit. Potrzeba naprawdę niewiele, by zacząć własnych wartości. A ofert są ogromne, bowiem wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na całkowitym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest podstawowym surowcem odgrywającym bardzo ważną kwestię na świecie. Nic nie prezentuje na ostatnie, by w najkrótszych latach czarne złoto było stracić na stanowisku. Dlatego nie ma wątpliwości, że o rozważyć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments